HBL5006P2T5G
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
HBL5006P2T5G
Part Number : HBL5006P2T5G
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HBL5006P2T5G.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HBL5006P2T5G More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 400 µm
Direction : Unidirectional
ESD Protection : Yes
Working Voltage : 7 V
Number of Circuits : 1
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 1 µA
Products Category : Circuit Protection - Lighting Protection
Qty : 9018 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Portable electronics Pro audio, video & signage
Width : 650 µm
Length : 850 µm
Case/Package : SOD
Number of Pins : 2
Clamping Voltage : 11.2 V
Peak Pulse Current : 16 A
Min Breakdown Voltage : 6.2 V
Min Operating Temperature : -40 °C