KMG6.3VB331M6X11LL
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
KMG6.3VB331M6X11LL
Part Number : KMG6.3VB331M6X11LL
Manufacturer : United Chemi-Con
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : KMG6.3VB331M6X11LL.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : KMG6.3VB331M6X11LL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Diameter : 6 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 6.3 V
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 585 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Lighting Gaming
Height : 11 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 190 mA
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1.708 Ω