SMG160VB221M20ALL
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SMG160VB221M20ALL
Part Number : SMG160VB221M20ALL
Manufacturer : United Chemi-Con
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SMG160VB221M20ALL.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SMG160VB221M20ALL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 160 V
Height - Seated (Max) : 24.9936 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 233 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Motor drives TV
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 10.0076 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 730 mA
Voltage Rating (DC) : 160 V
Max Operating Temperature : 85 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1.13 Ω