DK-6R3D473T
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DK-6R3D473T
Part Number : DK-6R3D473T
Manufacturer : Elna America
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DK-6R3D473T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DK-6R3D473T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Diameter : 13.5 mm
Tolerance : 80 %
Capacitance : 47 mF
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 6.3 V
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 3954 In Stock
Applications : Grid infrastructure Aerospace & defense
Height : 9.5 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Through Hole
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Max Operating Temperature : 70 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 300 Ω