25SVP6R8M
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25SVP6R8M
Part Number : 25SVP6R8M
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 25SVP6R8M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 25SVP6R8M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Voltage : 25 V
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 6.8 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.2 A
Leakage Current : 85 µA
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 80 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 3335 In Stock
Applications : Data center & enterprise computing Motor drives
Length : 5.9 mm
Diameter : 6.3 mm
Packaging : Tape and Reel
Schedule B : 8532220020
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 25 V
Dissipation Factor : 10 %
Height - Seated (Max) : 5.9944 mm
Min Operating Temperature : -55 °C