10SVPS15M
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
10SVPS15M
Part Number : 10SVPS15M
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 10SVPS15M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 10SVPS15M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Material : Polymer
Packaging : Cut Tape
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Ripple Current : 37 mA
Leakage Current : 75 µA
Voltage Rating (DC) : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 200 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 2588 In Stock
Applications : Wearables (non-medical) Electronic point of sale (EPOS) Enterprise machine
Height : 5.5 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 15 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 10 V
Dissipation Factor : 10 %
Height - Seated (Max) : 5.5118 mm
Min Operating Temperature : -55 °C