EEF-HX0E471R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
EEF-HX0E471R
Part Number : EEF-HX0E471R
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : EEF-HX0E471R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : EEF-HX0E471R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 7.2898 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 2.5 V
Height - Seated (Max) : 1.9812 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 5250 In Stock
Applications : Datacom module Aerospace & defense PC & notebooks
Width : 4.2926 mm
Polarity : Polar
Schedule B : 8532290040
Case/Package : 2917
Ripple Current : 8.5 A
Voltage Rating (DC) : 2.5 V
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 4.5 mΩ