PLV1J270MDL1
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PLV1J270MDL1
Part Number : PLV1J270MDL1
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PLV1J270MDL1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PLV1J270MDL1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 12 mm
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 27 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Voltage Rating : 63 V
Dissipation Factor : 0.12 %
Voltage Rating (DC) : 63 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 33 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 416 In Stock
Applications : Electronic point of sale (EPOS) Motor drives Infotainment & cluster
Height : 12 mm
Voltage : 63 V
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 3000 hours
Ripple Current : 2.1 A
Leakage Current : 340 µA
Ripple Current (AC) : 2.1 A
Height - Seated (Max) : 11.9888 mm
Min Operating Temperature : -55 °C